

| Parameter | Value |
|---|---|
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
| Type | Conformal Coated |
| Capacitance | 150 µF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.1 Ω |
| Tolerance | 20 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Voltage Rating | 4 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Features | General Purpose |
Stock: 1229
Distributors
pcbx
Unit Price$1.99027
Ext.Price$1.99027
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.99027 | $1.99027 |
| 10 | $1.79620 | $17.96200 |
| 25 | $1.76413 | $44.10325 |
| 50 | $1.73263 | $86.63150 |
| 100 | $1.70169 | $170.16900 |
| 300 | $1.67131 | $501.39300 |
| 500 | $1.64147 | $820.73500 |
| 1000 | $1.61216 | $1612.16000 |
| 3000 | $1.58333 | $4749.99000 |
